افت 4 درصدی قیمت بیت‌کوین
اخبار ارز دیجیتال

افت 4 درصدی قیمت بیت‌کوین

four-percent-drop-in-Bitcoin-price

بر اثر افت 4 درصدی قیمت بیت‌کوین ، هولدرهای کوتاه‌مدت بیت‌کوین در حال حاضر با ۳ درصد زیان دست و پنجه نرم می‌کنند، اما این «پایان دنیا» نیست. 

بروزترین اخبار بلاکچین در بلاکچین نیوز

کاهش قیمت بیت‌کوین

بیت‌کوین (BTC) با قیمت فعلی ۵۷٬۳۱۳ دلار، اکنون پایین‌تر از میانگین قیمت خرید هولدرهای کوتاه‌مدت معامله می‌شود. این موضوع، طبق گفته یک تحلیلگر درون-زنجیره‌ای، می‌تواند به دلیل ضررهای احتمالی باعث «وحشت» در بازار شود. جیمز چِک، تحلیلگری که با نام «Checkmatey» شناخته می‌شود، در گزارشی در تاریخ ۱ می گفت: «به لحاظ آماری، این خریداران اخیر بیشتر از همه مستعد وحشت هستند.»

پیشنهاد مطالعه مقاله : میم کوین ۳۲۸ تریلیون دلاری سولونا

سقوط لحظه ای بیت‌کوین

چک با اشاره به سقوط لحظه‌ای ۸ درصدی بیت‌کوین به قیمت ۵۶٬۸۱۴ دلار در روز اول می، طبق داده‌های CoinMarketCap، اضافه کرد: «این چه افت وحشتناکی است که برای شروع ماه می به جان‌مان افتاده است.»

کاهش قیمت اخیر باعث شد تا بیت‌کوین به پایین‌ترین سطح قیمتی خود از ماه فوریه برسد - که برای هولدرهای کوتاه‌مدت بیت‌کوین، یعنی کسانی که کمتر از ۱۵۵ روز این ارز را نگه داشته‌اند، قابل توجه است، چرا که آنها به طور متوسط برای هر بیت‌کوین ۵۹٬۶۰۰ دلار پرداخت کرده‌اند.

اگرچه قیمت در زمان انتشار این گزارش قیمت بیت‌کوین به ۵۷٬۶۳۱ دلار افزایش یافته است، اما هولدرهای کوتاه‌مدت هنوز به طور متوسط ۳ درصد زیان دارند.

قیمت فعلی بیت‌کوین نشان‌دهنده کاهش ۴ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته است. طبق داده‌های CoinGlass این افت شدید منجر به لیکویید شدن۱۰۰.۲۷ میلیون دلار موقعیت‌های لانگ (خرید) در طول این مدت شد.


تاثیر تصمیم فدرال رزرو

کاهش قیمت بیت‌کوین ناشی از فروش گسترده ارزهای دیجیتال بود، زیرا فعالان بازار منتظر تصمیم فدرال رزرو در مورد نرخ بهره بودند، که همانطور که تحلیلگران انتظار داشتند، منجر به حفظ نرخ بهره بالای فعلی شد.

چک اشاره کرد که در حالی که کاهش ناگهانی قیمت بیت‌کوین أصلا خوب نیست ، هولدرهای کوتاه‌مدت بیت‌کوین قبلا این حالت را را تجربه کرده‌اند.

پیشنهاد مطالعه مقاله : حذف لایک از کریپتو x

آن چین کالج و بیت‌کوین

همانطور که منبع آموزشی معاملات رمزارز، «آن‌چین کالج»، در پستی در تاریخ ۱ می توضیح داد، میانگین قیمت خرید هولدرهای کوتاه‌مدت (cost basis) به طور معمول در دوره‌های صعودی به عنوان حمایت (support) و در دوره‌های نزولی به عنوان مقاومت (resistance) عمل می‌کند.

با این حال، این منبع به چند رویداد بالقوه اشاره کرد که نشان‌دهنده «پایان بازار صعودی» نخواهد بود.

«آن‌چین کالج» ادعا می‌کند که یک «جهش سریع» به قیمت ۵۹٬۶۰۰ دلار، که تقریباً ۲.۲ درصد بالاتر از قیمت فعلی بیت‌کوین است، می‌تواند نشانه‌ای «صعودی» باشد.

این ادعا بر اساس الگوی مشابهی در ژوئن ۲۰۲۳ است، زمانی که قیمت از میانگین هزینه خرید (cost basis) پایین آمد و به سرعت قبل از یک افزایش قابل توجه، دوباره جهش قیمتی را تجربه کرد.

«آن‌چین کالج» همچنین اشاره کرد که زمانی که قیمت بیت‌کوین چند ماه بعد در آگوست ۲۰۲۳ کاهش قیمت داشت، برای مدتی در زیر میانگین هزینه خرید هولدرهای کوتاه‌مدت نوسان داشت.

طبق گفته «آن‌چین کالج»، این موضوع نشان می‌دهد که «دوره پایدار» پایین‌تر از میانگین هزینه خرید (cost basis) نیز می‌تواند نشانه‌ای از روند صعودی باشد.

پیشنهاد مطالعه مقاله : اتمیک سواپ (Atomic Swap) چیست؟


کامنت ها

ارسال کامنت

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *