کسب توکن تون در ادزگرام توسط مینی‌اپ تلگرام
اخبار ارز دیجیتال

کسب توکن تون در ادزگرام توسط مینی‌اپ تلگرام

Telegram-mini-app-devs-can-now-earn-Toncoin

پلتفرم ادزگرام که با پشتوانه بنیاد TON فعالیت می‌کند، با امکان کسب درآمد توسعه‌دهندگان از طریق نمایش تبلیغات درون مینی‌اپ‌هایشان، با ابزارهای تبلیغاتی قبلی تلگرام تفاوت دارد.

مطالعه اخبار حوزه بلاکچین در بلاکچین نیوز

کسب توکن تون در ادزگرام

ادزگرام، یک ابزار جدید برای کسب درآمد از ترافیک، در پیام‌رسان تلگرام راه‌اندازی شده است تا به توسعه‌دهندگان امکان دهد با نمایش تبلیغات درون مینی‌اپ‌های خود، توکن تون (TON) کسب درآمد کنند.

جامعه TON به طور رسمی ادزگرام را به عنوان یک پلتفرم شخص ثالث جدید در تلگرام معرفی کرده است که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد مینی‌اپ‌های خود (یا ربات‌ها) را به یک سیستم تبلیغاتی متصل کنند و با نمایش تبلیغات، توکن تون (TON) به دست آورند.

این پلتفرم با پلتفرم تبلیغات تلگرام، که یک پلتفرم تبلیغاتی رسمی تلگرام برای صاحبان کانال است و در ماه مارس راه‌اندازی شد، متفاوت است.

در تاریخ ۲۵ ژوئن، جامعه TON اعلام کرد که ادزگرام انواع فرمت‌های تبلیغاتی از جمله ویدیوهای ۱۵ ثانیه‌ای، بنرهای ثابت و قابلیت آینده‌ی اشتراک کانال را ارائه می‌دهد.

سیستم تبلیغاتی ادزگرام از مدل‌های پرداخت تبلیغاتی اساسی مانند هزینه به ازای هر هزار نمایش (CPM) و هزینه به ازای هر هزار کاربر (هزینه به ازای هر کلیک) پشتیبانی می‌کند و نرخ کلیک، تبدیل‌ها و نرخ پر شدن را ردیابی می‌کند.

کسب ۱۶ دلار به ازای هر هزار نمایش (CPM) با ادزگرام 

بر اساس ارائه‌ای که در کانال رسمی ادزگرام به اشتراک گذاشته شده است، شبکه این پلتفرم تا ماه مه ۲۰۲۴ روزانه تا ۸ میلیون نمایش را ثبت کرده است.

این شبکه در زمان راه‌اندازی، شامل مینی‌اپ‌هایی مانند Gamee، Fonton Fantasy Football و سایر موارد است و بخش عمده‌ای از ترافیک آن از کشورهایی مانند نیجریه، بنگلادش، آلمان و کشورهای دیگر است.

بر اساس این ارائه، تبلیغ‌دهندگان ادزگرام شامل «چندین صرافی سطح ۱»، بازی‌ها و سرویس‌های مبتنی بر TON و همچنین تبلیغات قمار از TON و خارج از TON هستند. با ادزگرام، به توسعه‌دهندگان بسته به مخاطب، CPM هایی از 0.5 TON (3.8 دلار) تا 2 TON (16 دلار) ارائه می‌شود.

پیشنهاد مطالعه مقاله : کاهش ۱.۳ میلیارد دلاری ETFهای بیت‌کوین در دو هفته اخیر


ادزگرام به دنبال بهبود کسب درآمد در بخش GameFi تلگرام

بر اساس گفته‌های وادیم استرلین، یکی از بنیان‌گذاران ادزگرام، این پلتفرم تبلیغاتی جدید با هدف حل مشکل کسب درآمد در بخش بازی‌های مالی غیرمتمرکز (GameFi) در تلگرام و اکوسیستم TON راه‌اندازی شده است.

استرلین در ماه فوریه در کانال ادزگرام نوشت: «به عنوان بنیانگذار یکی از بازی‌های مهم در اکوسیستم تلگرام (فانتون‌گیم‌بات)، با چالش بزرگی برای کسب درآمد از بازی خود مواجه بودم.» او خاطرنشان کرد در آن زمان، ناشران به جز فروش مستقیم تبلیغات، راه دیگری برای کسب درآمد از تبلیغات نداشتند.

رونمایی رسمی از ادزگرام چند ماه پس از دریافت کمک هزینه‌ی ۵۰ هزار دلاری از بنیاد TON برای ایجاد محصول اولیه‌ی قابل دوام این پلتفرم صورت گرفت.

در اوایل آوریل، ادزگرام اولین تبلیغات خود را از طریق یک آزمایش آلفا با بازی فانتون فانتزی فوتبال (فانتون‌گیم‌بات) که توسط استرلین تأسیس شده بود، راه‌اندازی کرد.

راه‌اندازی ادزگرام در بحبوبه‌ی افزایش قابل توجه فعالیت در اکوسیستم TON صورت می‌گیرد، به طوری که ارزش کل قفل‌شده در پروژه‌های مختلف TON تاکنون در سال ۲۰۲۴ حداقل ۴۵۰۰ درصد رشد کرده است.

ارز دیجیتال بومی TON، توکن تون، طبق داده‌های کوین‌گکو [CoinGecko] در چند ماه گذشته به بالاترین سطح خود رسیده است و در تاریخ ۱۴ ژوئن به قیمت ۸.۱۷ دلار رسیده است.


کامنت ها

ارسال کامنت

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *