کاهش ۱.۳ میلیارد دلاری ETFهای بیت‌کوین در دو هفته اخیر
اخبار ارز دیجیتال

کاهش ۱.۳ میلیارد دلاری ETFهای بیت‌کوین در دو هفته اخیر

Bitcoin-ETFs-shed-1-billion-in-last-two-weeks

ETFهای بیت‌کوین در دو هفته اخیر ۱.۳ میلیارد دلار خروجی داشته‌اند، اما تحلیل‌گران انتظار دارند بازارها در ماه‌های آتی رشد کنند.

مطالعه اخبار بلاکچین در بلاکچین نیوز

خروجی‌های ETFهای بیت‌کوین اسپات در ایالات متحده طی دو هفته گذشته به ۱.۳ میلیارد دلار رسید، زیرا قیمت بیت‌کوین همچنان در حال کاهش است.

طبق داده‌های Farside Investors، مجموع خروجی ETFهای بیت‌کوین در دو هفته گذشته به ۱.۲۹۸ میلیارد دلار رسید و Grayscale با خروجی ۵۱۷.۳ میلیون دلار در همان دوره پیشرو بود.

قابل توجه است که ETF بیت‌کوین بلک‌راک تنها صندوقی بوده که نتایج مثبتی را ثبت کرده و در دو هفته گذشته ۴۳.۱ میلیون دلار ورودی داشته است.

در همین بازه زمانی، قیمت بیت‌کوین ۱۱.۶٪ کاهش یافته و از ۶۹,۴۷۶ دلار در ۱۰ ژوئن به ۶۱,۳۵۹ دلار در زمان انتشار رسیده است، طبق داده‌های TradingView.

اخیراً موج خروجی‌ها در ETFهای بیت‌کوین اسپات بدترین وضعیت خود را از آوریل تجربه کرده‌اند، زمانی که وسایل سرمایه‌گذاری بیت‌کوین خالص خروجی‌های بیش از ۱.۲ میلیارد دلار را بین ۲۴ آوریل و اوایل ماه مه ثبت کردند.

پیشنهاد مطالعه : نقض امنیتی ولت CoinStats
 

نظر جانات دو وت در مورد بیت کوین 

جاناتان دو وت، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری در شرکت تجارت دارایی‌های دیجیتال ZeroCap به Cointelegraph گفت که در حالی که «خونریزی در بازار گسترده‌تر کریپتو ادامه دارد»، انتظار دارد قیمت بیت‌کوین در هفته‌های آتی به سطح حمایت کلیدی خود در حدود ۵۷,۰۰۰ دلار برسد همزمان با پرداخت بدهی‌های Mt. Gox.

دو وت گفت: «BTC و ETH در واقع با توجه به بقیه بازار به طور شگفت‌آوری خوب نگه داشته‌اند، با سطح حمایت کلیدی در ۶۳,۰۰۰ و ۳,۴۰۰ دلار به ترتیب، و همچنان به وضوح در محدوده قیمت چند ماه گذشته قرار دارند.»

بسیاری از مفسران بازار نگرانی‌هایی از فشار نزولی قابل توجهی که در راه است، به اشتراک گذاشته‌اند. این فشار از فروش بیت‌کوین توسط دولت آلمان و تقریباً ۹ میلیارد دلار در پرداخت بدهی‌های Mt. Gox که قرار است در ماه ژوئیه وارد بازار شود، ناشی شده است.

دو وت گفت که در حالی که احتمالاً بیت‌کوین و دیگر ارزهای دیجیتال در هفته‌های آتی به دلیل فشار فروش از پرداخت بدهی‌های Mt. Gox کاهش بیشتری خواهند داشت، اما در بلندمدت چشم‌اندازی صعودی دارد.

«در میان‌مدت تا بلندمدت ما نظر مثبتی داریم با توجه به راه‌اندازی ETF اتر که انتظار می‌رود تا پایان سال ۲۰۲۴ تمایل به تسهیل را افزایش دهد [...] قبل از تسهیل واقعی در سال ۲۰۲۵.»

با این حال، چندین تحلیل‌گر می‌گویند که تأثیر پرداخت بدهی‌های Mt. Gox ممکن است به آن اندازه‌ای که پیش‌بینی می‌شد بد نباشد.

تحلیل‌گر بازار eToro، فرهان بدامی، به Cointelegraph گفت که بیت‌کوین می‌تواند به عنوان یک دارایی «آینده‌نگر» در نظر گرفته شود و اغلب وقایع مهم بازار را پیش‌نگری می‌کند.

بدامی گفت که انتظار دارد قیمت بیت‌کوین در هفته‌های آتی تثبیت شود و در ماه‌های آینده به بالاترین رکوردهای جدید برسد.

«در هفته‌های آتی، ممکن است در محدوده ۶۰-۷۰ هزار دلار باقی بمانیم.»


کامنت ها

ارسال کامنت

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *