تأخیر در راه‌اندازی صندوق‌های ETF اتریوم به دلیل اظهارات SEC
اخبار ارز دیجیتال

تأخیر در راه‌اندازی صندوق‌های ETF اتریوم به دلیل اظهارات SEC

Ethereum-ETF-Launch-Delayed-Due-to-SEC-Statements

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در مورد فرم‌های S-1 نظر داد و درخواست تجدید نظر تا تاریخ ۸ ژوئیه را ارائه کرد که   ETF اتریوم را تا اواسط یا اواخر تیرماه به تعویق می‌اندازد.

مطالعه اخبار حوزه بلاکچین در بلاکچین نیوز

راه‌اندازی صندوق‌های ETF اتریوم به تعویق افتاد

راه اندازی صندوق‌های قابل معامله در بورس مبتنی بر اتریوم (ETF) در ایالات متحده، که بسیاری انتظار داشتند اوایل تیرماه (حدود دوم ژوئیه) اتفاق بیفتد، توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) به تعویق افتاده است. طبق گفته تحلیلگران صندوق قابل معامله در بورس بلومبرگ، اریک بالچوناس و جیمز سیفارت، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا زمان بیشتری را برای بازگرداندن فرم‌های S-1 که توسط ناشران احتمالی صندوق‌های قابل معامله در بورس اتریوم (ETF) ارسال شده است، صرف کرده است، که باعث به تعویق افتادن راه‌اندازی تا اواسط تیرماه یا بعد از آن می‌شود.

پیشنهاد مطالعه : صرفنظر Coinbase از مهاجرت توکن ASI در جریان ادغام 7.5 میلیارد دلاری

تأخیر در فرآیند به دلیل اظهارات SEC

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در مورد فرم‌های S-1 نظر داد و درخواست تجدید نظر تا تاریخ ۸ ژوئیه را ارائه کرد. طبق گفته بالچوناس، این جدول زمانی جدید به این معنی است که راه‌اندازی صندوق‌های قابل معامله در بورس اتریوم (ETF) ممکن است تا اواسط یا اواخر تیرماه به تعویق بیفتد.

رئیس صندوق قابل معامله در بورس (ETF) استور، نیت گراچی، خاطرنشان کرد که آخرین دور تجدید نظر فرم‌های S-1 نسبتاً جزئی بوده است و پیش‌بینی می‌کند که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ظرف 14 تا 21 روز مجوز معامله را برای ناشران صادر کند. اگرچه جدول زمانی دقیق همچنان نامشخص است، اما کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا احتمال راه‌اندازی آن را در تابستان امسال نشان داده است.


دو مرحله برای راه‌اندازی صندوق‌های قابل معامله در بورس اتریوم (ETF)

تأیید فرم‌های S-1 دومین مرحله از یک فرآیند دو مرحله‌ای است که برای راه‌اندازی صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) مورد نیاز است. مرحله اول شامل تایید فرم‌های 19b-4 ناشران در ماه مه بود. کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در تاریخ ۲۳ مه با ثبت ۱۹b-4 از هشت متقاضی صندوق قابل معامله در بورس اتریوم (ETF) موافقت کرد.

برخلاف فرم‌های 19b-4، فرم‌های S-1 تحت ضرب‌الاجل خاصی نیستند و ناشران را به جدول زمانی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا برای بررسی و تأیید وابسته می‌کند.

گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، در ۲۶ ژوئن تأیید کرد که فرآیند تأیید برای صندوق‌های قابل معامله در بورس اتریوم (ETF) به طور روان پیش می‌رود.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا با تغییر قانونی موافقت کرده است که به شرکت‌های بزرگ صادرکننده، از جمله بلک‌راک، فیدلیتی، 21Shares، گری اسکیل، فرانکلین تمپلتون، ونک، آی‌شیرز و اینسکو اجازه می‌دهد تا در این فرآیند شرکت کنند. علاوه بر این، ناشرانی مانند ونک فرم‌های ۸-A را برای آماده شدن برای لیست شدن در صرافی‌ها تا تاریخ ۸ ژوئیه ارسال کرده‌اند.

با این حال، جنسلر ادعا کرد که لیست کردن صندوق‌های قابل معامله در بورس اتریوم در بورس اوراق بهادار ممکن است ماه‌ها طول بکشد و تا سپتامبر اتفاق نیفتد. جنسلر مسئولیت لیست شدن صندوق‌های قابل معامله در بورس اتریوم را بر عهده متقاضیان گذاشت و ادعا کرد که این فرآیند کاملاً به زمان پاسخگویی آنها بستگی دارد.


کامنت ها

ارسال کامنت

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *