نقض امنیتی ولت CoinStats
اخبار ارز دیجیتال

نقض امنیتی ولت CoinStats

CoinStats-wallet-security-breach

مدیر پورتفولیوی ارز دیجیتال CoinStats به کاربران اطمینان داده است که نقض امنیتی «کاهش یافته» است و به زودی به روز رسانی ارائه خواهد کرد.

مطالعه اخبار بلاکچین در بلاکچین نیوزپیپر

نقض امنیتی 1590 ولت CoinStats

مدیر پورتفولیوی ارز دیجیتال CoinStats فعالیت کاربران را پس از نقض امنیتی که 1590 کیف پول ارز دیجیتال را تحت تاثیر قرار داد، به طور موقت تعلیق کرد.

CoinStats در یک پست در تاریخ 22 ژوئن نوشت: "حمله کاهش یافته است و ما به طور موقت برنامه را برای جدا کردن حادثه امنیتی تعطیل کرده ایم."

این شرکت با بیان اینکه "به لطف واکنش فوری تیم CoinStats، تنها 1.3 درصد از کل کیف پول‌های CoinStats تحت تأثیر قرار گرفتند، در مجموع 1590 کیف پول"، ادعا کرد که "هیچ یک از کیف پول‌های متصل و صرافی‌های متمرکز (CEX) تحت تأثیر قرار نگرفتند."

پیشنهاد مطالعه : کارمزد بیت کوین و راه های کاهش آن

هنوز میزان تأثیر نقض امنیتی مشخص نیست

CoinStats جزئیات چگونگی تأثیر نقض امنیتی بر کیف پول ها را فاش نکرد، اما قول داد "به محض در دسترس قرار گرفتن، به روز رسانی" ارائه دهد.

مدیر پورتفولیو در وب سایت خود تاکید می کند [invalid URL removed] که از آنجایی که "دسترسی فقط خواندنی" را به کیف پول های رمزنگاری متصل درخواست می کند، دارایی های کاربران "در هر شرایطی کاملاً ایمن" باقی می مانند.

این پلتفرم روشی است برای کاربران برای اتصال همه کیف پول‌های خود و استفاده از آن به عنوان ردیاب کلی پورتفولیوی ارز دیجیتال، به آنها امکان می‌دهد همه کیف پول‌های خود را در یک مکان مشاهده کنند.


تعطیلی وب سایت CoinStats تا زمان حل مشکل امنیتی 

CoinStats یک سند گوگل حاوی لیستی از تمام کیف پول های ارز دیجیتال تحت تأثیر را منتشر کرد. در این سند ذکر شده است که این لیست "ممکن است تغییر کند" زیرا تحقیقات در حال انجام است، اما تغییرات قابل توجهی انتظار نمی رود.

این شرکت اعلام کرد: "اگر آدرس کیف پول شما در این لیست تحت تأثیر قرار گرفته است، لطفاً وجوه خود را با استفاده از کلید خصوصی صادر شده خود به سرعت منتقل کنید."

با این حال، اعضای جامعه ارز دیجیتال به قربانیان موجود در لیست هشدار دادند تا مراقب کلاهبردارانی باشند که ممکن است با وانمود کردن به کمک به آنها در این وضعیت با آنها تماس بگیرند.

نظر دهنده ناشناس ارز دیجیتال PPman نوشت: "کلاهبرداران باهوش هستند. اگر آدرس شما در این لیست است یا اگر از CoinStats استفاده کرده اید و در مورد آن پست گذاشته اید، ممکن است کلاهبرداران برای "کمک" به شما تماس بگیرند. به کسی اعتماد نکنید."

پیشنهاد مطالعه : نیاز هوش مصنوعی به بلاکچین

افزایش نقض امنیتی در شرکت های رمزنگاری

این خبر پس از آن منتشر شد که چندین پلتفرم ارز دیجیتال اخیراً با حincident های امنیتی روبرو شدند.

جمع‌آورنده داده‌های ارز دیجیتال CoinGecko به تازگی تأیید کرد که پلتفرم مدیریت ایمیل شخص ثالث GetResponse آنها دچار نقض داده شده است.

CoinGecko در تاریخ 5 ژوئن تأیید کرد که این نقض داده‌ای به مهاجمان اجازه داده است تا اطلاعات تماس بیش از 1.9 میلیون کاربر CoinGecko را صادر کنند.

در 12 ژوئن، Crystal Intelligence فاش کرد که صنعت کریپتو در 13 سال گذشته 785 مورد هک و سوءاستفاده گزارش شده را متحمل شده است.

از 19 ژوئن 2011، زمانی که اولین هک شناخته شده ارز دیجیتال گزارش شد، تقریباً 19 میلیارد دلار دارایی دیجیتال در طی 13 سال به سرقت رفته است.

کوین تلگراف برای اظهار نظر به CoinStats مراجعه کرد اما پاسخی به موقع برای انتشار دریافت نکرد.

پیشنهاد مطالعه : پشتیبانی بایننس از تتر روی شبکه TON


کامنت ها

ارسال کامنت

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *