انتقاد شدید سازنده اتریوم به میم‌ کوین‌ های سلبریتی
اخبار ارز دیجیتال

انتقاد شدید سازنده اتریوم به میم‌ کوین‌ های سلبریتی

criticism-Ethereum-creator-to-celebrity-meme-coins

ویتالیک بوترین سازنده اتریوم، بشدت از افزایش اخیر عرضه میم‌کوین‌های سلبریتی که هیچگونه وایت پیپر و پشتوانه ای ندارد ابراز نارضایتی کرده است. او معتقد است هدف یک پروژه باید این باشد که حتی اگر توکن‌ها در نهایت بی‌ارزش شوند، مشارکت‌کنندگان عادی همچنان از مشارکت در آن احساس رضایت و خوشحالی داشته باشند.
مطالعه اخبار حوزه بلاکچین در بلاکچین نیوز

مخالفت سازنده اتریوم با میم کوین ها

وی در تاریخ ۵ ژوئن در پستی در توییتر گفت که ساخت توکن تنها در صورتی توجیه‌پذیر است که به هدفی با ارزش اجتماعی مانند بهبود مراقبت‌های بهداشتی، حمایت از نرم‌افزار متن‌باز و ترویج هنر و خلاقیت خدمت کند.

این اظهارات در پاسخ به پستی منتشر شد که در آن احتمال داده می‌شد توکن MOTHER ایگی آزالیا، در صورت ورود به مسیر خلق ارزش پایدار، به مادرِ روند آزمایش‌های سلبریتی در این دوره تبدیل شود.

سازنده اتریوم همچنین گفت : توکن‌های سلبریتی، دارایی‌های دیجیتال یا رمزارزهایی هستند که توسط افراد مشهور ایجاد و تأیید می‌شوند. آن‌ها از محبوبیت این افراد برای جلب توجه و سرمایه‌گذاری استفاده می‌کنند و اغلب با اکوسیستم گسترده‌تر رمزارزها ادغام می‌شوند.


چک لیست ارزشمند ویتالیک بوترین

بوترین توضیح داد که پروژه «استونر کت» (Stoner Cats) اشتون کوچر و میلا کونیس بسیار قابل احترام‌تر از هر چیزی است که در روند میم‌کوین‌های سلبریتی ۲۰۲۴ دیده شده است. او گفت: «حداقل استونر کت بودجه ساخت یک نمایش واقعی را تامین کرد، در حالی که میم‌کوین‌ها فاقد محتوا و هدف هستند.»

بنیانگذار اتریوم، ویتالیک بوترین فهرستی از ویژگی‌هایی را ارائه کرد که یک پروژه ارز دیجیتال سلبریتی برای کسب احترام او باید داشته باشد. بخشی از این لیست، داشتن یک هدف مشخص برای منفعت عمومی است، فراتر از صرفا غنی‌سازی سلبریتی و سرمایه‌گذاران اولیه.

پیشنهاد مطالعه : دزدی از اکانت های بایننس با استفاده از افزونه کروم

بوترین مخالف میم کوین های باهدف نیست

در رابطه با پروژه‌های توکن سلبریتی، بوترین ترجیح می‌دهد پروژه‌هایی با طول عمر بالا( نرمال آن است که بیش از ۱۰ سال دوام بیاورند) به جای پروژه‌هایی که برای چند ماه محبوبیت موقت به دست می‌آورد و سپس فراموش می‌شوند بین مردم رواج پیدا کند. او ارزش بیشتری برای پروژه‌های پایدار و بلندمدت قائل است تا روندهای گذرا.

بوترین توضیح داد که یک توکن سلبریتی باید فراتر از معامله ساده، شامل ویژگی‌های جذابی باشد. اگرچه او سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز با حق رأی مبتنی بر توکن (DAO) را دوست ندارد، اما گفت که آن‌ها حداقل فعالیت‌هایی را برای افراد و جامعه ایجاد می‌کنند و DAO نباید در نهایت تاثیر بزرگی در تصمیم گیری ها داشته باشد. با این حال، باید تا حدی نفوذ داشته باشد.

میم‌کوین‌های سلبریتی

ایگی آزالیا در ۲۸ می توکن MOTHER را راه‌اندازی کرد و به روند چند هفته‌ای راه‌اندازی میم‌کوین توسط افراد مشهور در شبکه سولانا ادامه داد. کیتلین جنر، خواننده‌های رپ Soulja Boy و Rich The Kid و مدل‌های محتوای بزرگسال کازومی و ایوانا کنول نیز اخیراً توکن‌های سلبریتی خود را عرضه کرده‌اند.

برخی از این سلبریتی‌ها پس از راه‌اندازی این توکن ها شکایت کرده‌اند که توسط کارآفرین ساهیل آرورا از آن هاکلاهبرداری شده‌ است. در پاسخ، آرورا هرگونه تخلفی را در راه‌اندازی توکن‌ها انکار کرده است. آزالیا در ۲۸ می اعلام کرد که راه‌اندازی توکن او هیچ ارتباطی با آرورا ندارد.

توکن میم جدید دیویدو، ستاره آفروپاپ، با نام DAVIDO نیز مورد انتقاد جامعه ارز دیجیتال نیجریه قرار گرفت. بسیاری بر این باورند که تخلیه توکن (فروش عمده توکن توسط نهنگ‌ها که باعث کاهش قیمت می‌شود) ممکن است به زودی بخشی از برنامه‌های او باشد.


کامنت ها

ارسال کامنت

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *