قیمت بیت کوین در هاوینگ بعدی (سال ۲۰۲۸) به کجا خواهد رسید؟
اخبار ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین در هاوینگ بعدی (سال ۲۰۲۸) به کجا خواهد رسید؟

Where-will-the-price-of-Bitcoin-in-next-halving

کارشناسان می‌گویند قیمت بیت‌کوین تا هاوینگ سال ۲۰۲۸ می‌تواند از ۲۰۰ هزار دلار فراتر رود، اما نگرانی‌هایی در مورد امنیت شبکه و سودآوری ماینرها همچنان وجود دارد.

مطالعه اخبار حوزه بلاکچین در بلاکچین نیوز

قیمت بیت کوین در هاوینگ بعدی

روز شنبه، هاوینگ بیت‌کوین (کاهش پاداش استخراج) به طور رسمی با کاهش پاداش پرداختی به ماینرها از ۶.۲۵ بیت‌کوین به ازای هر بلاک به ۳.۱۲۵ بیت‌کوین انجام شد. اما اکنون، کارشناسان توجه خود را به این معطوف کرده‌اند که قیمت بیت‌کوین تا هاوینگ بعدی در سال ۲۰۲۸ به کجا خواهد رسید.

با وجود اینکه از نظر فنی به ازای تلاش ماینرها برای ایمن‌سازی شبکه، پاداش کمتری به آنها پرداخت می‌شود، بسیاری از تحلیلگران رویدادهای هاوینگ را پیش‌درآمدی برای افزایش قابل توجه قیمت بیت‌کوین می‌دانند - با «شوک عرضه» بیت‌کوین جدیدی که از سوی ماینرها به بازار عرضه می‌شود و به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد.

پیشنهاد مطالعه : هیدرو ماینینگ ارز دیجیتال چیست؟

نظر مثبت پاو هوندال برای هاوینگ بیت کوین

«پاو هوندال»، تحلیلگر ارشد Swyftx، در گفتگو با کوین‌تلگراف، با نگاه به رفتار قیمت بیت کوین پس از هاوینگ‌های قبلی، به پیش‌بینی افزایش قیمت حداقل ۱۰۰ درصدی تا هاوینگ ۲۰۲۸ اشاره کرد که قیمت بیت‌کوین را به حدود ۱۲۰۰۰۰ دلار می‌رساند.

او گفت: «ما شاهد افزایش قیمت از کف تا سقف بیش از ۶۰۰۰۰٪ در سال ۲۰۱۳، ۱۲۰۰۰٪ در ۲۰۱۷ و سپس ۲۰۰۰٪ در ۲۰۲۱ بوده‌ایم.»

«سناریوی اصلی ما این است که این روند ادامه یابد و شاهد افزایش قیمت دو رقمی بالا یا سه رقمی پایین تا هاوینگ بعدی باشیم.»

وی افزود که سرمایه‌گذاران «به سختی» می‌توانند سناریویی را تصور کنند که در آن بیت‌کوین تا هاوینگ بعدی، ارزشی معادل قیمت فعلی ۶۰ هزار دلاری خود نداشته باشد.


نظر هنریک اندرسون درمورد هاوینگ

«هنریک اندرسون»، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری در شرکت سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال استرالیایی «آپولو کریپتو»، با دیدی کمی خوش‌بینانه‌تر، وی به کوین‌تلگراف گفت که او پیش‌بینی می‌کند قیمت بیت‌کوین تا قبل از ۲۰۲۸ به حدود ۲۰۰ هزار دلار برسد.

اندرسون گفت که رفتار قیمتی بیت‌کوین با پذیرش گسترده‌تر بیت‌کوین از نظر ETFها که توسط یازده صندوق قابل معامله در بورس (ETF) مبتنی بر بیت‌کوین که به تازگی در ایالات متحده تأیید شده‌اند، احتمالا بیشتر از قبل به سمت افزایش قیمت پیش خواهد رفت.

علاوه بر این، او گفت که صندوق آن‌ها پیش‌بینی می‌کند که در طول چرخه فعلی، حدود ۶۵ میلیارد دلار ورودی خالص به این ETFها وجود داشته باشد.

پیشنهاد مطالعه : کاهش قیمت توکن Omni Network

نظر مدیرعامل BTC Markets در مورد بیت کوین 

«کارولین بولر»، مدیرعامل BTC Markets به کوین‌تلگراف گفت که او به پیش‌بینی‌های خارجی از شرکت‌های بانکداری سرمایه‌گذاری مانند استاندارد چارترد که گفته‌اند قیمت بیت‌کوین می‌تواند تا پایان سال ۲۰۲۵ به ۲۰۰ هزار دلار برسد، نگاه مثبتی دارد.

او گفت: «در بازه زمانی کوتاه‌مدتی که تایید ETF ها را پس از مدت ها شاهد بوده‌ایم، حمایت مداوم از این اتفقا وجود داشته است و قیمت بیتکوین نزول خاصی را تجربه نکرده است.»

«جاناتان میلر»، مدیرعامل کراکن استرالیا به کوین‌تلگراف گفت که در حالی که گفتگو در مورد زمان هاوینگ به طور طبیعی به پیش‌بینی‌های قیمت منجر می‌شود، او این رویداد را به عنوان «یادآوری پیشرفتی که به سمت پذیرش جهانی بیتکوین در حال انجام است» می‌بیند.

«امیدوارم تا هاوینگ بعدی بیت‌کوین، پذیرش ارزهای دیجیتال به اندازه‌ای سرعت گرفته باشد که حتی سرسخت‌ترین عقب‌افتادگان فناوری هم برای اولین بار در مورد فرآیند هاوینگ یاد بگیرند.»

پیشنهاد مطالعه : انتقال صندوق اضطراری بایننس به USDC

هاوینگ می‌تواند باعث مشکل برای ماینرها شود

با وجود خوشبینی هایی که درمورد افزایش قیمت بیت کوین پس از هاوینگ وجود دارد، نگرانی‌هایی در مورد هاوینگ اخیر بیت‌کوین و هاوینگ بعدی در ۲۰۲۸ وجود دارد - نگرانی اصلی این است که پاداش استخراج می‌تواند به سطحی کاهش یابد که استخراج بیت‌کوین را در درازمدت غیر سودآور کند.

در تاریخ ۲۶ ژانویه، کانتور فیتزجرالد گزارشی منتشر کرد که در آن اشاره شد که قیمت بیت‌کوین باید به طور محکم بالای ۴۰ هزار دلار باقی بماند تا ماینینگ بیتکوین سودآور باشد البته با فرضیه ثابت ماندن قیمت ماینرها و قیمت برق مصرفی است.

با قیمت‌های فعلی، این موضوع برای اکثر ماینرها مشکلی ایجاد نمی‌کند. با این حال، اگر قیمت بیت‌کوین به زیر ۴۰ هزار دلار سقوط کند، می‌تواند نگرانی‌هایی در مورد درآمد ایجاد کند.


کامنت ها

ارسال کامنت

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *