تایید مجوز صدور استیبل کوین ها توسط بانک مرکزی امارات متحده عربی (CBUAE)
اخبار ارز دیجیتال

تایید مجوز صدور استیبل کوین ها توسط بانک مرکزی امارات متحده عربی (CBUAE)

UAE-central-bank-licensing-system-for-stablecoins

کوکيلا آلاغ، بنیانگذار مشاوره حقوقی KARM، گفت که این مقررات، صدور، مجوزدهی و نظارت بر توکن‌های پرداختی پشتوانه درهم را روشن می‌کند.

مطالعه اخبار بلاکچین در بلاکچین نیوزپیپر

مجوز صدور استیبل کوین ها

هیئت مدیره بانک مرکزی امارات متحده عربی (CBUAE) در جلسه‌ای که در ابوظبی برگزار شد، صدور یک سیستم جدید برای نظارت و صدور مجوز برای استیبل‌کوین‌ها را تایید کرد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که هیئت مدیره در این نشست در مورد پروژه‌های تحت برنامه تحول زیرساخت مالی (FIT) دولت بحث و گفتگو کرده است. این ابتکار با هدف تقویت تراکنش‌های دیجیتال، پیشبرد اقتصاد دیجیتال کشور و تقویت نوآوری است. 

جلسه مذکور با ریاست شیخ منصور بن زاید آل نهیان، معاون رئیس جمهور امارات و رئیس بانک مرکزی امارات متحده عربی (CBUAE) برگزار شد. در این جلسه، عبدالرحمن صالح آل صالح و جاسم محمد الزعابی، نواب رئیس، خالد محمد بالامه، رئیس کل بانک مرکزی و اعضای هیئت مدیره بانک مرکزی حضور داشتند.


بانک مرکزی امارات سیستم جدیدی برای صدور مجوز استیبل‌کوین‌ها تصویب کرد

در جریان این نشست، هیئت مدیره بانک مرکزی، صدور مقرراتی برای نظارت و صدور مجوز استیبل‌کوین‌ها را تایید کرد. کوکيلا آلاغ، بنیانگذار مشاوره حقوقی KARM، در مصاحبه‌ای با رسانه محلی «آنلاک بلاک‌چین»، توضیح داد که این مقررات، صدور، مجوزدهی و نظارت بر توکن‌های پرداختی پشتوانه درهم را روشن می‌کند.

این وکیل اماراتی همچنین گفت که توکن‌های پرداختی باید پشتوانه‌ای از درهم امارات (AED) داشته باشند و نمی‌توانند به سایر ارزها، دارایی‌های دیجیتال یا الگوریتم‌ها وابسته باشند. وی افزود که بازرگانان و ارائه دهندگان خدمات تنها مجاز به پذیرش توکن‌های پشتوانه درهم هستند و هیچ دارایی مجازی دیگری را نمی‌توانند بپذیرند.

پیشنهاد مطالعه : بروزرسانی قوانین ارزهای دیجیتال در دبی

برنامه تحول زیرساخت مالی امارات (FIT)

جزئیات دقیق جلسه فاش نشده است، اما گزارش‌ها حاکی از آن است که موضوعات مورد بحث شامل پروژه‌های کلیدی تحت برنامه تحول زیرساخت مالی (FIT) بوده است. بانک مرکزی امارات متحده عربی (CBUAE) در ۱۳ فوریه اعلام کرد که یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) تحت ابتکار FIT منتشر خواهد کرد.

هدف از انتشار CBDC رفع ناکارآمدی‌های پرداخت‌های فرامرزی و ایجاد نوآوری در پرداخت‌های داخلی است. به گفته بانک مرکزی امارات متحده عربی، انتشار CBDC به این کشور کمک می‌کند تا به عنوان یک مرکز مالی و پرداخت‌های دیجیتال، رقابتی‌تر شود.

نظارت بر رمزارز در دبی 

با وجود مجوزدهی استیبل‌کوین، یکی از نهادهای تنظیم مقررات مالی امارات متحده عربی نیز اخیراً قوانین مربوط به شناسایی استیبل‌کوین را به‌روزرسانی کرده است. در تاریخ ۳ ژوئن، مرجع خدمات مالی دبی (DFSA) معیارهای اضافی برای شناسایی استیبل‌کوین‌ها معرفی کرد.

در حال حاضر، این نهاد تنظیم‌کننده تنها تعداد محدودی از توکن‌های رمزنگاری را به رسمیت می‌شناسد، از جمله بیت‌کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، لایت‌کوین (LTC)، ریپل (XRP) و تون کوین (TON). این بدان معناست که صندوق‌های تحت نظر مرکز مالی بین‌المللی دبی (DIFC) نمی‌توانند به جز این پنج دارایی رمزنگاری شناخته‌شده، در سایر توکن‌ها سرمایه‌گذاری کنند. با این حال، با رژیم تجدید نظر شده توکن، تنظیم کننده اجازه سرمایه گذاری در توکن های رمزنگاری ناشناخته را داده است، به شرطی که این سرمایه گذاری از ۱۰ درصد از ارزش کل دارایی های صندوق تجاوز نکند.کامنت ها

ارسال کامنت

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *