هنگ کنگ توانایی‌های خود در زمینه رمزارز و وب3 را در تورنتو به نمایش گذاشت
اخبار ارز دیجیتال

هنگ کنگ توانایی‌های خود در زمینه رمزارز و وب3 را در تورنتو به نمایش گذاشت

Hong-Kong-web3-capabilities-in-Toronto


یک مقام رسمی دفتر اقتصادی و تجاری تورنتو گفت استارتاپ‌های کانادایی در حوزه رمزارز و وب3 می‌توانند از «مالیات‌های کمتر» و مقرراتی که به «شرکت‌های تخصصی فناوری پیش از تجاری شدن» اختصاص دارد، بهره‌مند شوند.

مطالعه اخبار حوزه بلاکچین در بلاکچین نیوزپیپر

نهادهای دولتی هنگ کنگ — که به جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی اختصاص دارند — به یک کنفرانس فناوری در تورنتو سفر کردند تا مرکز فناوری آماده انتقال خود برای استارتاپ‌های کانادایی در زمینه رمزارز و وب3 را تبلیغ کنند.

دفتر اقتصادی و تجاری هنگ کنگ در تورنتو (Toronto ETO)، Invest Hong Kong (InvestHK) و StartmeupHK (SMUHK) رویدادی را در Collision 2024 در تورنتو مشترکاً برگزار کردند و به برجسته کردن فضای رمزارز محور هنگ کنگ پرداختند.

امیلی مو، مدیر ETO تورنتو، در این رویداد به مقررات دوستدار استارتاپ موجود اشاره کرد، از جمله مالیات‌های کمتر نسبت به کانادا و تمایل هنگ کنگ به همکاری با «شرکت‌های تخصصی فناوری پیش از تجاری شدن». او افزود:

«ذهنیت خلاقانه‌ای در زمینه توسعه‌های وب3/دارایی‌های مجازی وجود دارد. فناوری مالی، فناوری سلامت، فناوری سبز و فناوری ملکی و غیره، این روزها در هنگ کنگ و آسیا مورد توجه هستند.»

پیمان مالیاتی بین کانادا و هنگ کنگ

مو گفت که کسب‌وکارهای کانادایی در هنگ کنگ می‌توانند از بودجه‌های دولتی و خصوصی بهره‌مند شوند.

دولت‌های کانادا و هنگ کنگ بیش از یک دهه است که یک توافقنامه دوگانه مالیاتی را به اجرا گذاشته‌اند. این توافقنامه برای جلوگیری از مالیات مضاعف و پیشگیری از فرار مالیاتی در ارتباط با مالیات بر درآمد شخصی و شرکتی طراحی شده است.

در 22 ژوئن، عضو شورای قانونگذاری هنگ کنگ، جانی نگ کیت-چونگ، تشکیل کمیته فرعی برای توسعه وب3 و دارایی‌های مجازی را اعلام کرد تا به ترویج توسعه وب3 و دارایی‌های دیجیتال در هنگ کنگ بپردازد.

این شورا به دنبال دریافت نظرات در مورد جنبه‌های مهم سیاست توسعه وب3 است، از جمله ایجاد تعادل بین چارچوب‌های فنی، قانونی و مقرراتی برای ایجاد محیطی همگرا برای توسعه وب3 با مقررات شفاف و قوی.

پیشنهاد مطالعه : تون کوین (TON) چیست و چگونه بخریم؟


خروج صرافی‌های رمزارز از هنگ کنگ

در ماه مه، تمام صرافی‌های رمزارز بدون مجوز در هنگ کنگ مجبور به تعطیلی شدند. در حالی که بیش از 20 صرافی ابتدا برای دریافت مجوز رمزارز درخواست داده بودند، بیشتر آنها پس از عدم موفقیت در تأمین الزامات تعیین شده، درخواست خود را پس گرفتند.

یکی از این صرافی‌های رمزارز مستقر در هنگ کنگ، Gate.HK، گفت که پس از بازسازی پلتفرم خود برای تطابق با الزامات مقرراتی هنگ کنگ، خدمات خود را مجدداً راه‌اندازی خواهد کرد. این الزامات شامل استقرار تدابیر ضد پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم است. این شرکت گفت:

«Gate.HK به‌طور فعال در حال کار بر روی بازسازی مذکور است. ما برنامه‌ریزی می‌کنیم که پس از اخذ مجوزهای مربوطه، کسب‌وکار خود را در هنگ کنگ از سر بگیریم و به اکوسیستم دارایی‌های مجازی کمک کنیم.»

صرافی‌های رمزارزی که درخواست‌های مجوز خود را پس گرفتند شامل بازیگران برجسته جهانی مانند OKX، Huobi HK و Bybit و دیگران هستند.


کامنت ها

ارسال کامنت

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *