اتریوم بالاتر از ۳.۵ هزار
اخبار ارز دیجیتال

اتریوم بالاتر از ۳.۵ هزار دلار

Ethereum-above-3-5-thousand

قیمت اتریوم (ETH) پس از گزارش Consensys مبنی بر توقف تحقیقات کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) درباره اینکه آیا اتریوم یک اوراق بهادار است، کمی جهش کرد و دوباره از مرز ۳۵۰۰ دلار عبور کرد.

مطالعه اخبار حوزه بلاکچین در بلاکچین نیوز

افزایش قیمت اتریوم پس از توقف تحقیقات SEC

در روزهای گذشته اتریوم با قیمت ۳۴۹۳ دلار معامله می شد تا اینکه Consensys در ۱۹ ژوئن اعلام کرد که SEC تحقیقات خود را در مورد اتریوم ۲.۰ متوقف خواهد کرد. این خبر که به گفته‌ی تحلیلگران حوزه ارز دیجیتال، برای این فضا بسیار مهم است.

Consensys نوشت: «بخش اجرایی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به ما اطلاع داده است که تحقیقات خود را در مورد اتریوم ۲.۰ متوقف می‌کند.»

بر اساس داده های CoinMarketCap، اتریوم ظرف مدت ۲۰ دقیقه حدود ۱.۴ درصد افزایش یافت و به ۳۵۴۱ دلار رسید و سطح حساس ۳۵۰۰ دلار را شکست. در زمان انتشار این خبر، اتریوم با قیمت ۳۵۳۱ دلار معامله می شود.

پیشنهاد مطالعه : قیمت بیت کوین در نقطه بحرانی ۶۶ هزار دلار

سطح حیاتی 3500 دلار اتریوم

سطح ۳۵۰۰ دلار برای معامله‌گران بسیار مهم بوده است، زیرا اتریوم بارها از این سطح عبور کرده و پایین‌تر از آن معامله شده است. طی ۳۰ روز گذشته، این سطح یک حمایت کلیدی بوده است.

افزایش جزئی قیمت اتریوم پس از پست Consensys، نشان‌دهنده افزایش اعتماد سرمایه‌گذاران است و به طور بالقوه نگرانی‌های اخیر در مورد نقض احتمالی قوانین اوراق بهادار، از جمله انتقال اتریوم در شبکه را در صورتی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا تصمیم به اقدام بگیرد، کاهش می‌دهد.

Consensys در ادامه افزود: «این بدان معناست که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اتهاماتی مبنی بر اینکه فروش اتریوم یک تراکنش اوراق بهادار است را مطرح نخواهد کرد.» این خبر باعث خوشحالی بسیاری از تحلیلگران حوزه ارز دیجیتال شد.


پیروزی بزرگ برای اتریوم

تام شاونسی، شریک موسس Delphi Digital Ventures نوشت: «پیروزی بزرگی برای اتریوم.»

کریستوفر پرکینز، رئیس CoinFund، با اشاره به اینکه «با ورود به یک رژیم نظارتی جدید برای ارزهای دیجیتال، این یک گشایش عمده برای اکوسیستم اتریوم است» این خبر را تکمیل کرد.

شرکت تحلیل بلاکچين Lookonchain گزارش داد که یکی از بزرگترین سرمایه‌داران اتریوم با اعتماد به آینده این ارز دیجیتال پس از این اعلامیه، اقدام به خرید ۵۶۰۳ واحد اتریوم به ارزش تقریبی ۱۹.۶ میلیون دلار کرده است.

این خبر کمی بیش از یک ماه پس از تأیید صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) مبتنی بر اتریوم توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در ایالات متحده منتشر می‌شود.

اعتماد فزاینده‌ای وجود دارد که مرحله نهایی قبل از معامله، یعنی تأیید بیانیه‌های ثبت فرم S-1 متقاضیان، نیز در حال پیشرفت است.

گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، انتظار دارد که این کمیسیون «در طول تابستان جاری» این پرونده‌ها را تأیید کند.


کامنت ها

ارسال کامنت

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *