توقف تحقیقات SEC در مورد اتریوم
اخبار ارز دیجیتال

توقف تحقیقات SEC در مورد اتریوم

End-of-SEC-investigation-into-Ethereum

بخش اجرایی کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) اعلام کرد که تحقیقات خود در مورد اینکه آیا اتریوم (ETH) یک اوراق بهادار است را متوقف می‌کند، هرچند Consensys می‌گوید که این مبارزه هنوز تمام نشده است.

مطالعه اخبار بلاکچین در بلاکچین نیوزپیپر

توقف تحقیقات SEC در مقابل اتریوم

Consensys ، شرکت توسعه دهنده اتریوم، در یک پست در تاریخ ۱۹ ژوئن اعلام کرد: «بخش اجرایی کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) به ما اطلاع داده است که تحقیقات خود در مورد اتریوم ۲.۰ را متوقف می‌کند.» این بدان معناست که کمیسیون بورس و اوراق بهادار اتهاماتی مبنی بر اینکه فروش ETH معاملات اوراق بهادار است را مطرح نخواهد کرد، که این موضوع از سوی این شرکت به عنوان یک «پیروزی بزرگ برای توسعه دهندگان اتریوم، ارائه دهندگان فناوری و مشارکت‌کنندگان در صنعت» تلقی شده است.

پیشنهاد مطالعه : چطور با دریافت رایگان ارز دیجیتال (ایردراپ) درآمد غیرفعال کسب کنیم؟


دلیل توقف تحقیقت SEC چه بود؟

بر اساس گفته‌ی ConsenSys، تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) پس از آن صورت گرفت که این شرکت در تاریخ ۷ ژوئن نامه‌ای به این سازمان ارسال کرد و پرسید که آیا تحقیقات خود در مورد اتریوم را متوقف خواهد کرد، چرا که این نهاد تنظیم‌کننده در ماه می صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) مبتنی بر اتریوم (ETH) را تایید کرد، که به گفته‌ی این شرکت، «بر اساس فرض کالایی بودن ETH» صورت گرفته است.

لورا بروکوور، مشاور ارشد ConsenSys، نامه‌ی پاسخ کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) به این شرکت را به اشتراک گذاشت که در آن آمده است این سازمان قصد ندارد «توصیه‌ای برای اقدام اجرایی» داشته باشد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخی نداد.

مجله‌ی Fortune در ماه مارس گزارش داد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) احضاریه‌هایی را برای چندین شرکت صادر کرده است که با تلاش‌های مربوط به برچسب زدن اتریوم (ETH) به عنوان یک اوراق بهادار مرتبط بوده است.

نقض قوانین SEC توسط متامسک

شرکت ConsenSys اندکی پس از دریافت اخطار «ولز» از کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) که در آن به احتمال نقض قوانین اوراق بهادار توسط کیف پول دیجیتال متامسک (MetaMask) این شرکت اشاره شده بود، در ماه آوریل از این کمیسیون شکایت کرد.

این شکایت ادعا می‌کرد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) و رئیس آن، گری جنسلر، از حداقل اوایل سال ۲۰۲۳ بر این باور بوده‌اند که ETH یک اوراق بهادار است. ConsenSys ادعا می‌کند که رئیس بخش اجرایی کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، گوربیر گروال، در تاریخ ۲۸ مارس ۲۰۲۳ دستور رسمی تحقیق در مورد وضعیت اتریوم به عنوان یک اوراق بهادار را تایید کرده است.

این شرکت در آخرین پست خود اعلام کرد که این شکایت همچنان در جریان است.


کامنت ها

ارسال کامنت

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *